SBR20U50SLP-13
MFR.Part #
SBR20U50SLP-13
JLCPCB Part #
C5745916
Package
PowerDI5060-8
Description
20A 500uA@50V 50V 520mV@20A PowerDI5060-8 Super Barrier Rectifiers (SBR) ROHS