1.5SMCJ8.5CA
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
1.5SMCJ8.5CA
JLCPCB Part #
C3709089
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-50℃~+150℃ 1.5kW 104.2A 10uA 14.4V 8.5V 9.4V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS