5.0SMCJ40CA
MFR.Part #
5.0SMCJ40CA
JLCPCB Part #
C3700045
Description
-55℃~+150℃ 2uA 40V 44.4V 5kW 64.5V 77.5A Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS