SMBJ408A
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ408A
JLCPCB Part #
C3699271
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 408V 456V 600W 658V 900mA IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS