S-817A59ANB-CVWT2U
MFR.Part #
S-817A59ANB-CVWT2U
JLCPCB Part #
C6289460
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 10V 2.5uA 230mV@(10mA) 5.9V 50mA Fixed Positive Short Circuit Protection SC-82AB Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS