S-25A256B0A-J8T2U3
Extended
Manufacturer
ABLIC
MFR.Part #
S-25A256B0A-J8T2U3
JLCPCB Part #
C1857485
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 1,000,000 cycles 100 Years 2.5V~5.5V 256Kbit 5MHz 5ms Hardware write protection function、Software write protection function、Built-in write enable latch (WEL)、Power-down/Power-up protection circuit SPI SOIC-8 EEPROM ROHS