1N5927B-BP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
1N5927B-BP
JLCPCB Part #
C781532
Package
DO-41G
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 1.5W 12V 1uA@9.1V 6.5Ω DO-41G Zener Diodes ROHS