BZT52B6V8JS-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
BZT52B6V8JS-TP
JLCPCB Part #
C779162
Package
SOD-323
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 15Ω 200mW 2uA@4V 6.66V~6.94V 6.8V ±2% SOD-323 Zener Diodes ROHS