SMAJ440A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMAJ440A-TP
JLCPCB Part #
C779049
Package
SMA(DO-214AC)
Description
1uA 400W 440V 492V 600mA 713V IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS