MCQ15N10Y-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
MCQ15N10Y-TP
JLCPCB Part #
C712366
Package
SOP-8
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.925nF 100V 12.6mΩ@4.5V 15A 1V 2W 42nC@10V 46pF SOP-8 MOSFETs ROHS