SMCJ24A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMCJ24A-TP
JLCPCB Part #
C712335
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW 1uA 24V 26.7V 38.6A 38.9V TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS