BZX84C15HE3-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
BZX84C15HE3-TP
JLCPCB Part #
C6133159
Package
SOT-23
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@10.5V 13.8V~15.6V 15V 200Ω 30Ω 350mW ±5% SOT-23 Zener Diodes ROHS