SMAJ15A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMAJ15A-TP
JLCPCB Part #
C669027
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+175℃ 15V 16.4A 16.7V 1uA 24.4V 400W IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS