R1191L026B-TR
MFR.Part #
R1191L026B-TR
JLCPCB Part #
C5853708
Package
DFN1616-6
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V@(300mA) 100uA 16V 2.6V Fixed Over Temperature Protection、Enable Positive DFN1616-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS