MV101M016E077ETR
Extended
Manufacturer
Capxon International Elec
MFR.Part #
MV101M016E077ETR
JLCPCB Part #
C65206
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-40℃~+105℃ 100uF 16V 5000hrs@105℃ 6.3mm 7.7mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS