BZT52B62-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
BZT52B62-TP
JLCPCB Part #
C5583287
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@46V 150Ω 1kΩ 410mW 60.76V~63.24V 62V ±2% SOD-123 Zener Diodes ROHS