KF107M016E05C30VH2FP0
Extended
Manufacturer
CX(Dongguan Chengxing Elec)
MFR.Part #
KF107M016E05C30VH2FP0
JLCPCB Part #
C5361109
Package
Plugin,D6.3xL5mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 100uF 16V 5mm 6.3mm ±20% Plugin,D6.3xL5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS