IMZC120R078M2HXKSA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IMZC120R078M2HXKSA1
JLCPCB Part #
C44184296
Package
TO-247-4
Description
-55℃~+175℃ 1.2kV 143W 21nC 28A 28pF 2pF 4.2V 700pF 78mΩ TO-247-4 Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS