RUK1608JR033CS
MFR.Part #
RUK1608JR033CS
JLCPCB Part #
C3990015
Description
-55℃~+155℃ 33mΩ 500mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS