1N5923BP-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
1N5923BP-TP
JLCPCB Part #
C3737879
Package
DO-41
Description
-55℃~+175℃ 1 Independent 1.5W 3.5Ω 400Ω 5uA@6.5V 8.2V ±5% DO-41 Zener Diodes ROHS