BZX584B16-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
BZX584B16-TP
JLCPCB Part #
C3736468
Package
SOD-523
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@11.2V 15.68V~16.32V 150mW 16V 200Ω 40Ω ±2% SOD-523 Zener Diodes ROHS