SMCJ1.5KE16A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMCJ1.5KE16A-TP
JLCPCB Part #
C3713375
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW 13.6V 15.2V 22.5V 5uA 67.6A TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS