AK6-240C-BP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
AK6-240C-BP
JLCPCB Part #
C3703504
Package
AK
Description
-55℃~+150℃ 20uA 240V 250V 340V 6kA@8/20us Bidirectional TVS AK ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS