SMCJ1.5KE440A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMCJ1.5KE440A-TP
JLCPCB Part #
C3702043
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW 2.5A 376V 418V 5uA 602V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS