GBU10K-BP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
GBU10K-BP
JLCPCB Part #
C3591059
Package
GBU
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1.1V@5A 10A 480A 5uA@800V 800V Single-Phase Rectifier GBU Bridge Rectifiers ROHS