SMCJ17AHE3-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMCJ17AHE3-TP
JLCPCB Part #
C19995505
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 17V 1uA 20.9V 27.6V 54.4A@10/1000us TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS