SMCJ1.5KE20AHE3-TP
MFR.Part #
SMCJ1.5KE20AHE3-TP
JLCPCB Part #
C19995447
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 17.1V 1uA 21V 27.7V 54.9A@10/1000us TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS