SMA6J28CAFL-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMA6J28CAFL-TP
JLCPCB Part #
C19992982
Package
DO-221AC(SMA-FL)
Description
-55℃~+150℃ 13.2A@10/1000us 1uA 28V 34.4V 45.4V 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-221AC(SMA-FL) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS