SMA6J17CA-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMA6J17CA-TP
JLCPCB Part #
C19992951
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+175℃ 17V 1uA 20.9V 21.7A@10/1000us 27.6V 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS