SMA6J14A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMA6J14A-TP
JLCPCB Part #
C19992932
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+175℃ 14V 17.2V 1uA 23.2V 25.9A@10/1000us 600W@10/1000us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS