5KP300A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
5KP300A-TP
JLCPCB Part #
C19984076
Package
R-6
Description
-55℃~+175℃ 10.3A 10uA 300V 371V 486V 5kW@8/20us TVS Unidirectional R-6 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS