15KP240A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
15KP240A-TP
JLCPCB Part #
C19471344
Package
R-6
Description
-55℃~+175℃ 10uA 15kW@10/1000us 240V 293.5V 388V 39A TVS Unidirectional R-6 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS