SMCJ1.5KE160CA-TP
MFR.Part #
SMCJ1.5KE160CA-TP
JLCPCB Part #
C1982660
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 136V 152V 219V 5uA 6.9A Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS