P6KE8.2A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
P6KE8.2A-TP
JLCPCB Part #
C1977775
Package
DO-15
Description
-55℃~+175℃ 12.1V 200uA 50A 600W 7.02V 8.2V TVS Unidirectional DO-15 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS