SMCJ1.5KE12A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMCJ1.5KE12A-TP
JLCPCB Part #
C1975342
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 10.2V 12.6V 16.7V 5uA 91A@10/1000us TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS