SMA6J12A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMA6J12A-TP
JLCPCB Part #
C1975112
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+175℃ 12V 14.7V 19.9V 30.2A@10/1000us 5uA 600W@10/1000us TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS