SMCJ40CA-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMCJ40CA-TP
JLCPCB Part #
C1974777
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 23.3A 40V 49.1V 64.5V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS