SMBJ70A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMBJ70A-TP
JLCPCB Part #
C1974755
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+175℃ 113V 1uA 5.3A@10/1000us 600W@10/1000us 70V 86V TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS