SMCJ90CA-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMCJ90CA-TP
JLCPCB Part #
C1974671
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 10.3A@10/1000us 111V 146V 5uA 90V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS