SMCJ1.5KE56CA-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMCJ1.5KE56CA-TP
JLCPCB Part #
C1974657
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 19.7A 47.8V 58.8V 5uA 77V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS