SMCJ1.5KE170A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMCJ1.5KE170A-TP
JLCPCB Part #
C1974121
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 145V 179V 234V 5uA 6.5A TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS