MT40CB16T1-BP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
MT40CB16T1-BP
Description
-40℃~+125℃ 1 Unidirectional Thyristor and 1 Diode 1.6kV 150mA 2.5V - Thyristors (SCR)/Modules ROHS