SMCJ24CA
Extended
Manufacturer
prosemi
MFR.Part #
SMCJ24CA
JLCPCB Part #
C5121782
Package
SMC
Description
1.5kW 1uA 24V 26.7V 38.6A 38.9V Bidirectional TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS