SMBJ28CA
Extended
Manufacturer
prosemi
MFR.Part #
SMBJ28CA
JLCPCB Part #
C5121765
Package
DO-214AA(SMB)
Description
1uA 28V 34.4V 45.4A@10/1000us 45.4V 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS