SMCJ36CA
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
SMCJ36CA
JLCPCB Part #
C232780
Package
SMC(DO-214AB)
Description
1.5kW@10/1000us 25.8A@10/1000us 36V 44.2V 58.1V 5uA Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS