SMCJ15CA
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
SMCJ15CA
JLCPCB Part #
C184419
Package
SMC(DO-214AB)
Description
1.5kW@10/1000us 15V 18.5V 24.4V 5uA 61.5A@10/1000us Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS