SMBJ40CA
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
SMBJ40CA
JLCPCB Part #
C3720413
Package
SMB(DO-214AA)
Description
40V 44.4V 600W 64.5V 9.3A Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS