SGH15N120RUFDTU
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
SGH15N120RUFDTU
JLCPCB Part #
C3194106
Package
TO-3P
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1.2kV 100ns 108nC 180W 20ns 24A 3V@15V,15A 60ns TO-3P IGBT Transistors / Modules ROHS