NVTFS027N10MCLTAG
MFR.Part #
NVTFS027N10MCLTAG
JLCPCB Part #
C3291422
Package
WDFN-8(3.3x3.3)
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100V 11.5nC@10V 1V 26mΩ@10V 28A 46W 800pF N-Channel WDFN-8(3.3x3.3) MOSFETs ROHS