NVHL080N120SC1
MFR.Part #
NVHL080N120SC1
JLCPCB Part #
C604553
Description
-55℃~+175℃ 1.112nF 1.2kV 110mΩ 178W 31A 4.3V 56nC 6.5pF 80pF N-Channel TO-247-3 Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS